Opublikowano

Dlaczego warto kupować u autoryzowanego sprzedawcy?

nożyce Stihl do żywopłotów

Miejsc, w których możesz kupić oryginalne narzędzia akumulatorowe jest dużo, ale nie zawsze masz do nich zaufanie. Na pewno warto robić zakupy tam, gdzie ceny są atrakcyjne, a obsługa fachowa. Ważne, abyś miał pewność, że kupujesz markowy sprzęt, a nie gorsze zamienniki. Jeżeli szukasz markowych sprzętów do utrzymania zieleni w ogrodzie czy przestrzeni publicznej, sprawdź asortyment autoryzowanego dealera.

Cena nie jest najważniejsza

Niemal każdy z nas ma przykre doświadczenia z sytuacjami, w których zachęcony niską ceną produktu kupował go, a potem żałował. Często tak właśnie jest z okazjami, które są podejrzanie atrakcyjne. Za tym może kryć się jakaś usterka, wada fabryczna, skrócona gwarancja albo jej brak, uszkodzona obudowa i wiele innych. Jeszcze gorzej jest z zakupami z drugiej ręki, które bardzo często okazują się przysłowiowymi minami. Nie ma jak sprawdzić sprzętu wcześniej, a po nabyciu jest już za późno, by skontaktować się z nieuczciwym sprzedawcą. Dlatego warto szukać okazji cenowych, ale odrzucać te, które na wstępie wyglądają podejrzanie.

Wybór sklepu – stacjonarny czy online?

Dzisiaj, bez względu na to, co kupujesz, możesz to zrobić stacjonarnie lub online. To świetna okazja do poszukania ciekawych ofert i porównania ich – nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Czasem, szczególnie przy większych zamówieniach, możesz liczyć na zniżki, a nawet darmową dostawę. Kurier przywiezie Twoje produkty szybko i bez żadnej usterki.

Opcja zakupów internetowych rozwinęła się na tyle, że obecnie w ten sposób nabędziesz nawet większe sprzęty ogrodnicze oraz narzędzia akumulatorowe. Na pewno zastanawiasz się, jak sprawdzisz sprzęt przed zakupem. Opcja sprawdzenia opinii wystawionych przez innych klientów, jak również pomoc zdalna doradcy na pewno rozwiążą te zmartwienia.

Zaufaj placówce autoryzowanej

Wreszcie, jak spośród wielu sklepów online znaleźć ten najlepszy? Gdy planujesz zakupy za kilkaset czy kilka tysięcy złotych to nie bez znaczenia, gdzie je zrobisz. Zdecydowanie najbardziej godne zaufania są punkty autoryzowane. Co to oznacza?

Sklep autoryzowany należy do przedsiębiorcy, który został wyznaczony przez producenta – wszedł z nim we współpracę – i zajmuje się pośredniczeniem w sprzedaży jego produktów czy dostarczaniu usług. Oczywiście każdy producent kieruje się własnymi standardami i wytycznymi przy dobieraniu sobie partnerów handlowych, stąd pewność, że dany punkt autoryzowany jest sprawdzony i bezpieczny.

W sklepie autoryzowanym:

  • sprzedawane są oryginalne produkty danej marki, np. STIHL,
  • produkty są objęte gwarancją producenta,
  • można skorzystać ze zdalnego wsparcia doradcy.

Zakupy w takim miejscu warto zrobić z uwagi na konkurencyjne ceny, wysoki poziom obsługi, bogaty i różnorodny asortyment oraz doradców, którzy dobrze go znają i chętnie odpowiadają na pytania klientów. Przy większych zakupach można zapytać o benefity dla stałych odbiorców, zazwyczaj długofalowe współprace są premiowane zniżkami czy punktami.