Opublikowano

Zalety urządzeń STIHL

Zakup elektronarzędzi, narzędzi akumulatorowych, sprzętów elektrycznych do warsztatu, domu i ogrodu zawsze wymaga dokonania wyborów. Którą markę wybrać? Któremu producentowi zaufać? Na rynku jest ich naprawdę sporo, ale tylko niektóre cieszą się nieposzlakowaną opinią i to od wielu lat. Bez wątpienia do tego prestiżowego grona zalicza się STIHL, czyli niemieckie przedsiębiorstwo o międzynarodowej sławie.

Oczywiście trudno zdefiniować ogólnie wszystkie zalety maszyn STIHL, ponieważ każda grupa ma inne cechy i przeznaczenie. Czego innego oczekuje się od podkaszarek, czego innego od nożyc, pilarek czy pił łańcuchowych. Jednak dość wąska specjalizacja (głównie narzędzia ogrodowe) sprawia, że STIHL uchodzi za eksperta w swojej dziedzinie, żeby nie powiedzieć – światowego lidera w zakresie technologii. Stoi za tym niemal 80-letnie doświadczenie niemieckiego producenta.

Najważniejsze zalety maszyn STIHL

Jeżeli mielibyśmy podjąć próbę określenia, za co użytkownicy najbardziej cenią maszyny STIHL, bez wątpienia wskazalibyśmy na ich:

  • wydajność,
  • bezpieczeństwo,
  • ergonomię,
  • szeroki zakres działań,
  • bezawaryjność.

Wiele maszyn jest akumulatorowych, co oznacza, że mogą pracować bezprzewodowo, bez konieczności stałego podłączenia do źródła energii. To daje dużą swobodę działania i pozwala dotrzeć również do trudno dostępnych miejsc, gdzie gniazdek elektrycznych po prostu nie ma. Wytrzymała bateria, w zależności od modelu i intensywności eksploatacji, może zapewnić nawet kilka godzin nieprzerwanej pracy. Na uwagę zasługuje też rodzaj baterii – STIHL instaluje litowo-jonowe, które pozwalają na ciche działanie bez emisji spalin.

Funkcje specjalne w urządzeniach akumulatorowych

Warto zwrócić uwagę na funkcje specjalne, bardziej zaawansowane i niestandardowe. Na przykładzie produktów akumulatorowych, np. nożyc do żywopłotu czy kos spalinowych są to specjalne wskaźniki pozwalające na bieżąco kontrolować poziom naładowania baterii, a także systemy wygłuszające redukujące dokuczliwy hałas.

Wielofunkcyjność maszyn STIHL

Dzisiaj liczy się ergonomia i oszczędność pracy, dlatego w cenie są urządzenia wielofunkcyjne. Te, które działają na kilka sposobów są chętnie wybierane, bo zamiast kilku, można mieć jeden sprzęt zajmujący znacznie mniej miejsca.

STIHL to naprawdę bogaty i rozbudowany asortyment, w którym każdy ogrodnik – zawodowiec i amator znajdzie coś dla siebie. Są to przede wszystkim:

  • kosy mechaniczne,
  • pilarki łańcuchowe,
  • traktorki,
  • nożyce do żywopłotów.

Cięcie gałęzi, koszenie trawy, podcinanie krzewów – to nie wszystkie zadania, w których sprawdzą się urządzenia marki STIHL. Warto zaznaczyć, że są nieocenione w utrzymaniu ogrodu są także opryskiwacze, rozdrabniacze ogrodowe, glebogryzarki, wertykulatory, świdry glebowe. Miłośnicy STIHL mogą być spokojni. Producent rozszerzył ofertę o myjki ciśnieniowe czy zamiatarki, a więc rozwiązania wspierające utrzymanie czystości na wszystkich powierzchniach.